Kategorie

Promocje

Bestsellery

Ochrona środowiska i opłata depozytowa

Symbol przekreślonego kosza na śmieci umieszczony na produktach, oznacza, że nie powinny one być traktowane jako zwykłe odpadki gospodarstwa domowego. Stosując prawidłową utylizację baterii i akumulatorów zapobiega się potencjalnie negatywnym konsekwencjom dla środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia. W związku z tym w trosce o środowisko naturalne oraz respektując obowiązujące przepisy, punkty sprzedaży detalicznej akumulatorów zobowiązane są zgodnie z „Ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej” (Dziennik Ustaw nr 63 poz. 639 z dnia 11.05.2001 r.) do:
Nieodpłatnego przyjęcia zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego) przy sprzedaży nowego, natomiast w przypadku gdy kupujący nie dostarczy zużytego akumulatora ołowiowego (kwasowego) punkt sprzedaży zobowiązany jest pobrać opłatę depozytową w wysokości 30 zł za sztukę. Opłata ta może zostać zwrócona gdy w terminie 30 dni od daty zakupu akumulatora kwasowo – ołowiowego kupujący dostarczony zużyty akumulator sprzedawcy.

Uwaga! Gdy zwrot pobranej opłaty depozytowej w punkcie zakupu nie jest możliwy (przerwa w działaniu, likwidacja) to zwrotu może dokonać najbliższy punkt zbiórki zużytych akumulatorów kwasowo - ołowiowych wskazany przez importera lub dystrybutora. W takim przypadku zwrot opłaty depozytowej następuje w terminie 45 dni od daty zakupu.

Produkty podlegające recyklingowi można zwrócić sprzedawcy lub w poniższych punktach:

Profi – System
ul. Józefowska 76
40-145 Katowice

Akumulatory Tarnobrzeg
ul. Aleja Warszawska 37
39-400 Tarnobrzeg

Świat Akumulatorów
ul. Gryfińska 106
70-772 Szczecin

Ravis S.C.
ul. Piastowska 40
47-200 Kędzierzyn Koźle

 Informacja o opłacie depozytowej

 


  • Darmowa wymianaDarmowa wymiana
  • Błyskawiczna wysyłkaBłyskawiczna wysyłka
  • 2 lata gwarancji2 lata gwarancji
  • Zwrot do 20 dniZwrot do 20 dni
  • Gwarancja jakościGwarancja jakości
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na stronie jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 dobreakumulatory.pl
ul. Waryńskiego 21, 43-180 Orzesze | tel: 881-764-881 | 731-343-434 | e-mail: sklep@dobreakumulatory.pl