Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 Zobacz większe

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V

1 900,00 zł

1 544,72 zł netto

Nowy produkt

Profesjonalna przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V / 1500W z czystym sinusem na wyjściu. Wyposażona jest w sieciową ładowarkę akumulatorów oraz ładowarkę współpracującą z baterią słonecznę. TN-1500 został również wzbogacony o funkcję pracy w tzw. trybie bypass.

000391

Na zamówienie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 190 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 190 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 38,00 zł.

Poleć znajomemu

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V

Profesjonalna przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V / 1500W z czystym sinusem na wyjściu. Wyposażona jest w sieciową ładowarkę akumulatorów oraz ładowarkę współpracującą z baterią słonecznę. TN-1500 został również wzbogacony o funkcję pracy w tzw. trybie bypass.

Odbiorca :

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Zadaj pytanie

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V

Profesjonalna przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V / 1500W z czystym sinusem na wyjściu. Wyposażona jest w sieciową ładowarkę akumulatorów oraz ładowarkę współpracującą z baterią słonecznę. TN-1500 został również wzbogacony o funkcję pracy w tzw. trybie bypass.

Zadaj pytanie:

* Pola wymagane

  lub  Anuluj

Inne produkty z tej samej kategorii

lofo Mean Well

 

Przetwornica napięcia Mean Well TN-1500 12V Inwertor z czystą sinusoidą na wyjściu.

TN-1500 jest to inwertor DC/AC o napięciu wyjściowym czysto sinusoidalnym - wyposażonym w sieciową ładowarkę akumulatorów oraz ładowarkę współpracującą z baterią słoneczną. TN-1500 został również wzbogacony o funkcję pracy w tzw. trybie bypass czyli umożliwia on przekierowanie energii bezpośrednio z wejścia sieci AC do wyjścia inwertora. Inwertor wraz z podłączoną na wejściu siecią AC oraz bateriami tworzy system napięcia gwarantowanego, funkcjonalnie podobnym do UPS. Głównym przeznaczeniem TN-1500 jest redukcja zużywanej energii sieciowej na rzecz energii słonecznej. Przez zastosowanie inwertora solarnego jesteśmy w stanie zbudować niezależne ekologiczne źródło energii elektrycznej, które oprócz korzyści i satysfakcji z ochrony środowiska przyniesie także korzyści materialne. Przetwornica jest sterowana przez nowoczesny mikroprocesor, który na pierwszym miejscu będzie wykorzystywał energię z baterii słonecznej. Przetwornica również automatycznie wykrywa czy baterie słoneczne zostały dołączone i samodzielnie dostraja swoje ustawienia do konfiguracji systemu. Użytkownik w zależności od potrzeb ( np. miejsce zamieszkania, warunki pogodowe) ma do dyspozycji przetwornice o różnym napięciu wyjściowym 230/110VAC oraz różnej częstotliwości 50/60Hz.

CECHY URZĄDZENIA

 • Ustawienie trybu pracy UPS lub tryb oszczędzania energii
 • Czysto sinusoidalne napięcie na wyjściu - całkowita zawartość harmonicznych (THD-Total Harmonic Distortion) < 3%
 • 1500W mocy ciągłej 1750W przez 3 min
 • Znikomy pobór mocy podczas pracy nieobciążonego inwertora (tryb oszczędzania energii
 • Power Saving Mode)
 • Wysoka sprawność: 89 ~ 91%
 • Zdolność do rozruchu obciążeń o charakterze silnie reaktancyjnym i pojemnościowym
 • Wskaźniki LED opisujące wszystkie stany pracy przetwornicy
 • Alarm ostrzegający o niskim stanie naładowania baterii
 • Chłodzenie za pomocą wentylatora
 • Zaawansowany mikroprocesor
 • Dostępne różne wersje napięć wyjściowych oraz częstotliwości wyjściowych.
 • Zgodne z UL458/FCC/E13/CE
 • Prąd ładowania baterii max 30A max.
 • Szybki czas transformacji napięć < 10 ms
 • 2 lata gwarancji
 • waga : 5,5 kg

ZASTOSOWANIE

 • Urządzenia elektryczne takie jak: piły, wiertarki, szlifierki, piaszczarki, przycinacze do
 • żywopłotu czy kompresory powietrza.
 • Urządzenia biurowe: komputery, drukarki, monitory, faksy, kopiarki, skanery itp.
 • Urządzenia domowego użytku: odkurzacze, wentylatory, lampy, golarki, maszyny do
 • szycia itp.
 • Urządzenia kuchenne: ekspresy do kawy, tostery, miksery itp.
 • Lampy halogenowe i sodowe
 • Urządzenia domowej rozrywki: telewizory, wideoodtwarzacze, konsole do gier, sprzęt
 • audio, instrumenty muzyczne, tunery telewizji satelitarnej i wiele innych.

LOGIKA DZIAŁANIA PRZETWORNICY

Przetwornica TN-1500 (z solarną ładowarką akumulatorów) została zaprojektowana aby użytkownik mógł zaoszczędzić energię elektryczną pobieraną z sieci. Przetwornica posiada również funkcje pracy funkcjonalnie zbliżona do UPS (Line interactive). Jednostka centralna przetwornicy zawsze nadaje większy priorytet baterii słonecznej, której zadaniem jest ładowanie akumulatorów (sposób działania przetwornicy obrazuje poniższy wykres). Ładowarka sieciowa akumulatorów będzie włączana tylko wtedy gdy prąd generowany przez baterię słoneczną będzie mniejszy niż 3A – oczywiście cały czas energia słoneczna jest również przetwarzana do ładowania akumulatorów. Jeśli napięcie zasilania sieciowego będzie niedostępne i jednocześnie energia słoneczna będzie zbyt mała w stosunku do potrzeby energetycznej odbiorów, może dojść do sytuacji, że akumulatory rozładują się do około 10 – 20% swojej pojemności. W tym przypadku przetwornica włączy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli rozładowanie akumulatorów będzie trwało zbyt długo przetwornica wyłączy zasilanie odbiorów aby nie doprowadzić do głębokiego rozładowania akumulatorów. Jednak nawet przy wyłączeniu systemu przetwornica będzie informowała użytkownika o przyczynie nie działania systemu.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Specyfikacja_technicza

 

WYKRES OBRAZUJĄCY DZIAŁANIE PRZETWORNICY TRYB UPS

wykres obrazujacy dzialanie_przetwornicy_tryb_ups

t1: Aby zapewnić pełne naładowanie baterii, podczas włączenia TN-1500, urządzenie przejdzie w tryb „Bypass” automatycznie przełączając sieć AC do obciążenia. Obydwie ładowarki (solarna i AC) zostają włączone, aby jednocześnie ładować akumulatory.

t2: W chwili gdy baterie zostaną w pełni naładowane (ich napięcie wyniesie ok. 28.5V), wyłączone zostaną ładowarki (solarna i AC) aby zapobiec przeładowaniu akumulatorów, co mogłoby zmniejszyć ich żywotność. Urządzenie pozostaje w trybie „Bypass” (napięcie zasilania odbiorów pochodzi z sieci publicznej)

t3: Przetwornica nadal jest w trybie „Bypass”. Napięcie akumulatorów spada ze względu na pobór prądu zerowego (mimo braku obciążenia akumulatorów, płynie niewielki prąd). Gdy akumulatory zostaną rozładowane o około 75% ich nominalnej pojemności (napięcie ok. 26.5V), mikrokontroler  ponownie załączy ładowarkę. Punktem odniesienia jest tu prąd ładowania 3A. Jeżeli wydajność prądowa paneli słonecznych jest poniżej 3A (noc lub duże zachmurzenie) włączona zostanie ładowarka AC. Jeżeli wydajność prądowa paneli będzie powyżej 3A, zamiast ładowarki AC podłączona zostanie ładowarka solarna.

t4: Ponieważ w tej chwili energia dostarczana przez ładowarkę jest większa niż ta pobierana z akumulatorów przez urządzenie, napięcie akumulatorów wzrośnie do ok 28.5V. Mikroprocesor odłączy ładowarkę aby uniknąć przeładowania akumulatorów. W tym czasie, odbiory dalej są zasilane przez urządzenie.

t5: Odkąd ładowarki są wyłączone, napięcie baterii będzie spadać. Sytuacja z punktu t4 będzie się powtarzać i napięcie akumulatorów będzie wahać się w granicach 26.5~28.5V. W przypadku gdy odłączona zostanie sieć energetyczna, urządzenie przejdzie natychmiast w stan pracy inwertora (czas przełączania <10ms) zapewniając nieprzerwaną dostawę energii do obciążenia.

t6: Gdy przywrócone zostanie napięcie z sieci energetycznej, urządzenie przejdzie z powrotem w tryb „Bypass”.

t7: Gdy napięcie baterii spadnie poniżej 26.5V, ładowanie zostanie aktywowane (szerszy opis w punkcie t3)

t8: Tak samo jak w t4

t9: Ze względu na brak obecności zasilania sieciowego, TN-1500 przełączy się w tryb inwertora. Ładowanie z sieci będzie odłączone. Odkąd wyjście AC zależy jedynie od energii dostarczanej przez akumulatory, te będą rozładowywane dość szybko.

t10: Gdy baterie zostaną rozładowane do poziomu ich napięcia ok. 26.5V oraz napięcie w sieci energetycznej nie zostanie przywrócone, aktywowana zostanie jedynie ładowarka solarna. Baterie będą rozładowywane dość szybko.

t11: Patrz „tryb oszczędzania energii elektrycznej”

t12: Gdy panele słoneczne będą dostarczać prąd o wartości powyżej 3A, powoli podniesie się poziom naładowania akumulatorów. W chwili gdy osiągną one poziom naładowania pozwalający na załączenie się przetwornicy, zostanie przywrócona praca inwertora.

TRYB OSZCZĘDZANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ

tryb_oszczedzania_energi

t1 : Podczas włączenia przetwornicy, mikroprocesor wprowadza ją w stan „Bypass Mode” automatycznie przełączając napięcie z sieci energetycznej na wyjście przetwornicy. W tym czasie włączone zostają obie ładowarki, zarówno sieciowa jak i solarna aby jednocześnie ładować akumulator.
t2 : Gdy bateria zostanie naładowana (do napięcia około 28,5V) obie ładowarki zostają wyłączone
aby zapobiec przeładowaniu akumulatora – przeładowanie mogłoby znacznie skrócić jego
żywotność. W tym samym czasie urządzenie przechodzi w tryb „inverter mode” przetwarzając
energię zgromadzoną w akumulatorach na wyjściowe napięcie zasilania odbiorów.
t3 : Gdy baterię zostaną rozładowane do poziomu 75% ich pojemności (napięcie około 26,5V)
ładowarka zasilana bateriami słonecznymi zostanie ponownie uruchomiona. Nie zostanie jednak
uruchomiona ładowarka sieciowa w celu zaoszczędzenia energii elektrycznej.
t4 : Jeśli energia pochłaniana przez odbiory jest mniejsza niż dostarczana przez baterie słoneczne
akumulatory zostaną ponownie naładowane do poziomu 90% ich pojemności (około 28,5V),
ładowarka zostanie wyłączona aby nie przeładować akumulatorów.
t5 : Gdy baterie zostaną rozładowane do poziomu 75% ich pojemności (napięcie około 26,5V)
ładowarka solaryjna zostanie ponownie uruchomiona.
t6 : Jeśli energia pochłaniana przez odbiory będzie większa niż dostarczana przez baterie
słoneczne, akumulatory będą nadal rozładowywane. Gdy akumulatory zostaną rozładowane do
20% ich pojemności (napięcie około 22,5V), zostanie uruchomiony alarm dźwiękowy informując
użytkownika o niskim poziomie naładowania baterii.
t7: Jeśli energia pochłaniana przez odbiory nie zmniejszy się oraz napięcie na wejściu AC będzie
dostępne, przetwornica przejdzie w tryb „Bypass Mode”. Napięcie z sieci energetycznej zapewni
energię elektryczną urządzeniom zasilanym z wyjścia przetwornicy, jednocześnie ładując
akumulatory aby zapobiec wyłączeniu urządzenia. Jeżeli prąd dostarczany przez panele słoneczne
jest wyższy niż 3A, ładowarka sieciowa nie zostanie włączona. Ładowanie akumulatorów, w celu
obniżenia zużycia energii elektrycznej, zapewni ładowarka solarna
t8 : Jeśli na wejściu nie będzie dostępna sieć AC (np. z powodu awarii), mikrokontroler, aby
uniknąć tzw. „głębokiego rozładowania akumulatorów” wyłączy cały system zasilania w chwili gdy poziom naładowania akumulatorów spadnie poniżej  10% ich pojemności (napięcie ok. 21V) w celu zapobiegnięcia głębokiego rozładowania akumulatorów co mogłoby spowodować skrócenie ich żywotności. Po wyłączeniu, zaświeci się dioda sygnalizujące, informująca użytkownika, że urządzenie zostało wyłączone.


WIDOK Z PRZODU

przetwornica_TN1500_panel_przod

panel_przedni

 

A - Power ON/OFF Switch: przełącznik wł/wył urządzenia – inwertor zostanie wyłączony jeśli przełącznik zostanie ustawiony w pozycji OFF.

B - AC Output Outlet: wyjście odbiorów AC w zależności od rodzaju przetwornicy dostępne są różne typy tego złącza (standard Amerykański lub Europejski).

C - No Fuse Breaker: podczas pracy w trybie bypass (energia z wejścia sieciowego jest przekazywana wprost na wyjście) gdy moc pobierana przez odbiory będzie większa niż moc oferowana przez przetwornicę zostanie rozwarty bezpiecznik zabezpieczając system przed ewentualną awarią.

D - Ventilation holes: otwory wentylacyjne - należy zapewnić urządzeniu jak najlepszy przepływ powietrza zapewniając w ten sposób poprawne warunki pracy przetwornicy.

E - Function Setting: przycisk umożliwiający ustawienie takich parametrów jak napięcie wyjściowe przetwornicy, częstotliwość napięcia wyjściowego oraz włączenie opcji oszczędzania energii.

F - LED Indicating Panel: panel LED - określa stan pracy, w którym znajduje się

przetwornica; określa takie stany jak:

 • Ac charger – ładowarka sieciowa załączona
 • Solar charger – ładowarka pracująca z baterii słonecznej włączona
 • Ac in – podłączone na wejście sieć energetyczną
 • Bypass – tryb pracy, w którym napięcie z wejścia sieciowego jest bezpośrednio przekazywana na wyjście.
 • Battery – wskaźnik opisujący  stan naładowania baterii akumulatorów.
 • Inverter – wskaźnik obrazujący czy przetwornica przetwarza napięcie z akumulatorów. Stan pracy, w którym inverter jest aktywny jest alternatywą pracy w trybie bypass. Nie jest możliwe aby wskaźniki bypass oraz inverter były naraz aktywne.
 • Load – wskaźnik obrazujący zapotrzebowanie energetyczne przez odbiornik.
 • ON – dioda sygnalizująca włączenie inwertora i zasilanie odbiorów.
 • Bat low – dioda sygnalizujące, że napięcie na zewnętrznych akumulatorach jest zbyt niskie dodatkowo przetwornica będzie wysyłała  sygnał dźwiękowy alarmujący o rozładowaniu akumulatorów.
 • Saving – tryb oszczędzania energii podczas pracy w tym trybie odbiory nie są zasilane.

G -Communication Port: port komunikacji – umożliwia podłączenie przetwornicy do komputera klasy PC i poprzez odpowiedni program zdalny monitoring stanu pracy urządzenia. [OPCJA].

 

WIDOK Z TYŁU

 

przetwornica_TN1500 Panel_tyl

 

WYMIARY

 

tn_1500_wymiary

 • 950,00 zł 772,36 zł netto Dostępny

  Akumulator firmy SSB SBCG 12V / 100Ah, model SBCG 100-12i(sh) reprezentuje bardzo wysoką jakość wśród akumulatorów przeznaczonych do pracy cyklicznej. Jest typowym akumulatorem żelowym o projektowanej żywotności 12 lat. Doskonały do aplikacji fotowoltaicznych, UPS oraz wózków inwalidzkich. Wymiary:326 mm/172 mm/222 mm

  950,00 zł 772,36 zł netto
 • 1 160,00 zł 943,09 zł netto Dostępny

  Akumulator firmy SSB SBCG 12V / 120Ah, model SBCG 120-12i reprezentuje bardzo wysoką jakość wśród akumulatorów przeznaczonych do pracy cyklicznej. Jest typowym akumulatorem żelowym o projektowanej żywotności 12 lat. Doskonały do aplikacji fotowoltaicznych, UPS oraz wózków inwalidzkich. Wymiary 407 mm/177 mm/225 mm ´

  1 160,00 zł 943,09 zł netto
 • 1 689,00 zł 1 373,17 zł netto produkt na zamówienie

  Akumulator firmy SSB SBLCG 12V / 200Ah, model SBLCG 200-12i(sh) reprezentuje bardzo wysoką jakość wśród akumulatorów przeznaczonych do pracy cyklicznej. Jest typowym akumulatorem żelowym o projektowanej żywotności 12 lat. Doskonały do aplikacji fotowoltaicznych, UPS oraz wózków inwalidzkich. Wymiary: 522 mm/240 mm/218 mm

  1 689,00 zł 1 373,17 zł netto

od 10 zł Więcej informacji

24 miesiący

 • Darmowa wymianaDarmowa wymiana
 • Błyskawiczna wysyłkaBłyskawiczna wysyłka
 • 2 lata gwarancji2 lata gwarancji
 • Zwrot do 20 dniZwrot do 20 dni
 • Gwarancja jakościGwarancja jakości
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na stronie jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 dobreakumulatory.pl
ul. Waryńskiego 21, 43-180 Orzesze | tel: 881-764-881 | 731-343-434 | e-mail: sklep@dobreakumulatory.pl